مصاحبه؛ مسئول واحد عمران: ان شاءالله با رفع مشکلات موجود به زودی معبر سی تک به بهره برداری می رسد.

 

ظهر امروز در حاشیه بازدید شهردار شمشک دربندسر از پروژه های عمرانی سطح شهر، مهندس حبیب ساوه دورودی، مسئول واحد عمران، در گفتگوی کوتاهی در خصوص پروژه های در حال اجرا توضیحاتی ارائه نمود.

حبیب ساوه دورودی گفت: معبر پر تردد در منطقه معروف به سی تک در شمشک بالا حد فاصل ساختمان بسیج تا حسینیه شمشک بالا سالهای زیادی با مشکلات بسیاری مواجه بود که پس از گذشت سالها مقرر گردید امسال در یک عملیات سراسری نسبت به بهسازی، اصلاح و آسفالت این معبر اقدام شود که در فاز اول آسفالت موجود تخریب و جمع آوری گردید.

وی با اشاره به مشکلاتی که در این عملیات با آن مواجه شدند افزود: در تمام این سالها مهمترین عامل تخریب آسفالت این معبر وجود آبهای سطحی و زیر زمینی بوده و هست و به منظور رفع این مشکل اقدام به اجرای جدول کتابی برای جمع آوری و هدایت آبهای سطحی کردیم که متاسفانه در طی این عملیات به مشکلاتی برخوردیم که منشا عوامل ایراد آسیب به معبر محسوب شده و توسط برخی شهروندان صورت گرفت.

وی ادامه داد: مهمترین این عوامل وجود تعداد زیادی حلقه چاه فاضلاب مربوط به اهالی است که با تعرض به معبر عمومی در این خیابان اجرا شده و یا شهروندان لوله فاضلاب منازل خود را به داخل اگوی فاضلاب نیمه تمام روستایی رها کرده اند.

در بسیاری موارد هم پساب مربوط به ظرفشویی در معبر رها شده که همگی این موارد آسیبهای جدی برای سلامت مردم و عمر مفید آسفالت به وجود می آورد که موجب تخریب زودرس آسفالت می شود.

از طرفی عدم اجرای درست ارتفاع درب منازل و تفاوت ارتفاع ورودیهای خانه ها با هم، تیرهای برق و تلفن معارض، سکوهای بتنی و سنگی تعبیه شده در معابر با ارتفاع بالا، عرض کم و شیب زیاد این معبر از اهم مشکلات موجود می باشد.

ساوه دورودی گفت: در حال حاضر بزرگترین مشکل و خطر هم از بُعد فنی و هم انسانی وجود چاه های فاضلاب است که میبایست در املاک شخصی اجرا شود تا شاهد بروز و ظهور مشکلات جدید در آینده نباشیم.

مسئول واحد عمران تاکید کرد: در چند روز گذشته شهردار محترم و اعضای محترم شورای شهر و تعدادی از مسئولان شهرداری از این عملیات بازدید کرده اند و از نزدیک در جریان مشکلات موجود قرار گرفته اند . علیرغم وجود این معضلات و مشکلات کار با سرعتی قابل قبول و با رعایت حداکثر مسائل فنی پیش می رود و در حال حاضر عملیات تخریب و جمع آوری آسفالت به انتهای مسیر رسیده و به زودی عملیات جدول گذاری و آسفالت نیز آغاز شده و پس از پایان این عملیات به سرعت دیگر پروژه های عمرانی تعریف شده در سطح شهر از جمله آسفالت مکانیزه محور دورود به فرعی یک، تکمیل سرویس بهداشتی ورودی شهر و ریگجو، لکه گیری معابر باقی مانده و…. ادامه خواهد یافت.

حبیب ساوه دورودی در خصوص احداث زمین جدید شهدای شمشک دربندسر در لارسی هم گفت:
با توجه به اینکه به علت کمبود جا در سالهای گذشته زمین ورزشی در لارسی تبدیل به پارکینگ خودروهای سنگین و سبک شهرداری شده بود، در دوره جدید با برگزاری جلسات متعدد نهایتا تصمیم بر این شد که در زمین خالی که در کنار همین زمین با طول و عرض مناسب و مساحت استاندارد وجود دارد، یک زمین فوتسال و یک زمین والیبال احداث گردد که با سیستم ماشین آلات شهرداری نیز تداخلی وجود نداشته باشد.

ساوه دورودی در پایان گفت:
عملیات مربوط به برداشت آسفالت قدیمی انجام شده و بخشی از این زمین زیرسازی شده و بخش دیگر بلوک چینی صورت گرفته تا شیب مناسب ایجاد شود ولی تعرضهایی به این زمین صورت گرفته و اقلامی در آن وجود دارد که به زودی جا به جا میشود. از طرفی بخشی از سیم توری و فنس این زمین در گذشته به سرقت رفته که به زودی اصلاح شده و ان شاءالله با رفع این مشکلات همزمان با عید سعید غدیر خم عملیات اجرایی پایان یافته و زمین ورزشی جدید شهدای شمشک دربندسر آماده بهره برداری شده و افتتاح خواهد شد.

Mehdi Bana

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

گزارش تصويري؛ ادامه عمليات عمراني سطح شهر

ج تیر ۳ , ۱۴۰۱